Dla ZDROWIA KOBIETY każdy łyk powietrza wdychanego do płuc niesie za sobą niezbędny dla życia tlen, ale także wiele substancji, które po prostu fruwają w naszym sąsiedztwie. Mogą one wywoływać alergię, uczulenia.

A co szkodzi ZDROWIU KOBIETY

- palenie papierosów, nadużywanie alkoholu, brak ruchu, niewłaściwe odżywianie się i ubieranie, ponure nastawienie.

Żyjesz w stałym związku, jesteś wierna jednemu partnerowi, nie zażywasz narkotyków ?. Czy zatem HIV i AIDS zagraża ZDROWIU KOBIETY? I zupełnie Cię nie dotyczy? Niestety nie. Choć obiecujemy sobie, że tym razem pohamujemy łakomstwo, to jednak kończy się na ” wielkim żarciu’ zwłaszcza w okresach świątecznych, a jak to się ma do ZDROWIA KOBIETY? Gdy nie znamy powodu bólu głowy, a ataki powtarzają się, są dokuczliwe i coraz silniejsze trzeba skontaktować się z lekarzem. ZDROWIE KOBIETY jest wystawione na ” przetrwanie”, wtedy może być ból napięciowy, ból z powodu nadciśnienia, aż wreszcie migrena. Poduszka ortopedyczna idealnie dopasowuje się do kształtu ciała, dzięki temu zapobiega porannym bólom głowy, szyi i ramion.

Miałaś trudny, męczący dzień – zrelaksuj się. zdrowie-kobiety

Najgorzej odczuwają nasze stopy, bądź lekka- nadwaga obciąża, noś wygodne buty, chodź boso, stosuj preparaty do zgrubiałego naskórka, smaruj kremem i odżywkami a ZDROWIE KOBIETY rozbłyśnie w innym świetle. Jeśli masz czasami wrażenie, że twoje łydki są ciężkie to znaczy, że grożą ci żylaki. Im wcześniej nauczysz się im zapobiegać, tym później się rozwiną. Zdecydowanie kobietom pod górkę, obrzęki, kurcze, pękanie naczyń krwionośnych, ciąże – to czynniki które wpływają na ZDROWIE KOBIETY. Chcąc utrzymać w dobrej kondycji ZDROWIE KOBIETY należy uzupełniać zapotrzebowanie żelaza w organizmie. Brak żelaza powoduje anemię, trudności w koncentracji, kłopoty z wypadającymi włosami i łamiącymi się paznokciami. Nadwaga grozi cukrzycą, chorobami serca i schorzeniami stawów i kości. Bardzo ważnym czynnikiem dla ZDROWIA KOBIETY jest utrzymanie prawidłowej wagi.

ZDROWIE KOBIETY zagrożone jest depresją.

Depresji trzeba po prostu uciec. W ryzach trzyma ją przyjaźń, miłość i pasja. Przytłaczające przygnębienie, czarna dziura, przepaść bez dna, uczucie całkowitej pustki – depresja. Jedno czego nie wolno zrobić, to poddać się o cierpieć. Gdy ukaże się ukryty problem – mięśniaki – należy kontrolować ich stan. To lekarz decyduje o leczeniu. ZDROWIE KOBIETY zależy w dużym stopniu od niej samej. Objawy spowodowane zmianami hormonalnymi, jakie zachodzą w organizmie kobiety – jak uderzenia gorąca, drażliwość powodują zaburzenia snu. Gdy brakuje melatoniny pojawiają się kłopoty ze snem. A zdrowy sen oznacza ZDROWIE KOBIETY. Bolesne, obfite i zbyt długie miesiączki źle wpływają na stan ZDROWIA KOBIETY i świadczy to o zakłóceniu pracy systemu odpornościowego. Nadżerka to najczęściej występująca choroba szyjki macicy. Cytologia jest bardzo ważnym badaniem, przede wszystkim pozwala wykryć stany nowotworowe i raka szyjki macicy. Także drogie panie róbmy badania cytologiczne, to one ratują życie i ZDROWIE KOBIETY.

Rak piersi – zrób mamografię!

O zagrożeniu, jakim jest rak piersi, wiemy wszystkie, ale wolimy o tym nie myśleć. To błąd. Skorzystajmy z badań mammograficznych, USG. Tak jak przy wielu innych chorobach, zwiększone ryzyko wystąpienia raka piersi może być dziedziczne. Nie oznacza to wyroku lecz konieczność zachowania większej czujności na ZDROWIE KOBIETY. Koleżanka spojrzała w lustro i załamała się – wysuszona skóra pod oczami, powiększające się zmarszczki, bruzdy przy nosie, cera zmatowiała, przesuszona, zaczęła bać się uśmiechać, wstydząc się kurzych łapek. Wtedy przypomniała sobie o dobrym kremie kolagenowym i powiedziała ” ZDROWIE KOBIETY jest najważniejsze “. Zaczęła się jednak śmiać, bo śmiech przedłuża życie. Optymiści chorują rzadziej, szybciej pokonują dolegliwości i łatwiej wracają do zdrowia.