Jeansy, top, spódnica, sukienka, jaki kolor jaka forma, jaka torebka lub pasek, a co najważniejsze buty. Te pytania zadaje sobie każda kobieta codziennie rano szykując się do pracy do szkoły, ma impreze czy na wyjście ze znajomymi. Te pytania nie mieszczą się w głowach panom, którzy nie mogą zrozumieć kobiet tak bardzo przykładających swoje życie do mody. Ale to dla kobiet wbrew pozorom bardzo ważne pytania, na które czasami wiele godzin nie uzyskują odpowiedzi.

Moda, a kobieta to jedność.

Nie ma mody bez kobiety. Kobieta na codzień decyduje jaki gotunek, rodzaj lub dodatki dobierze by jej moda wyglądała zawsze pełna blasku, wdzięku i świeżości. Począwszy od najmłodszych lat moda towarzyszy w wózku, w żłobku, w przedszkolu lub szkole każdej małej kobiecie. Już jako mała kobieta, jest ubierana w dobrane ubranka cieszące oko każdej mamy i babci. Moda staje się kluczowym elementem połączonym z dojrzewaniem każdej kobiety. Rozwijając wcześniejszą myśl można skupić się na ubiorze i doborze mody dla małego aniolka leżącego w wózku prowadzonym przez każdą mamę. Jako niemowlę kobieta ubierana jest w dopasowane często różowe ubranka, które sprawiają, że każda mała istotka wygląda jak aniołek. Moda towarzyszy również w przedszkolu, gdy pierwsze miłości i przyjaźnie spadają jak grom z jasnego nieba. Mała kobieta chce bowiem wtedy wyglądać jak księżniczka, która chce z całym małym serduszkiem adorować swojego wymarzonego małego księcia bujającego się na małym białym rumaczku.

Moda, a kobieta to połączenie nie do rozerwania.  moda na usta

Etap szkolny to również dla nastoletniej kobiety ważny okres w dorastającym życiu. Okres dojrzewania i nierozerwalnie towarzyszący temu okres buntu, samodzielności i skoków hormonów niewątpiliwie rozwijają charakter każdej kobiety. Ma to ogromny wpły na przyszłe zachowania w codziennym i dorosłym życiu, które nieubłagalnie zbliża się po ukończeniu szkoły.

Dojrzewanie  kobiety

Kształtujący się w okresie dojrzewania wspomniany wyżej charakter każdej kobiety to również charakter gustu i mody. Bowiem każda kobieta ma swój własny styl, gust i każda kobieta na swój sposób kształtuje swój własny styl. Czyli kształtuje się moda. Moda w tym okresie ma najważniejsze znaczenie emocjonalne. Bunt, chęć wybicia się spośród tłumu to najważniejsze piorytety dorastającej kobiety. Moda rozwija się wraz z charakterem, któremu często brak zdecydowania. Bo która kobieta na studiach może sobie pozwolić na brak gustu. I tu przychodzi kolejny etap w życiu kobiety, gdzie moda jest jedną z kluczowych spraw wybierając się na imprezę, na koncert lub wybierając się poprostu na uczelnię.
Stojąc na ślubnym kobiercu, kobieta wygląda pięknie – śnieżno biało, gdzie oczy zaproszonych gości towarzyszących kobiecie i jej wybrankowi w najważniejszej ceremonii zaślubin obojga, wpatrzone są właśnie w nią – w kobietę.

Moda, moda, ach ta moda, czasem poprostu nie można jej ogarnąć. Ciągle zmieniająca się moda, a wraz z nią nowe trendy, wyznaczniki i style. To trudne do ogarnienia i co przede wszystkim może być trudne dla naszego portfela. Ciągle zmieniająca się moda, a wraz z nią nowe trendy kulturowe sprawiają, że nie zawsze można dogonić bieg pędzących projektantów mody.
Starając się sprostać wymaganiom nadchodzącego nowego sezonu, kobieta sama kreuje sobie swoją własną modę. Kreuje modę za pomocą dobieranych dodatków, kolorów, kosmetyków. Każda kobieta jest wyznacznikiem swojej mody, bo przecież nie można być niewolnikiem czasowych trendów, trzeba kształtować swoją własna modę bo moda to styl każdej kobiety.