Astrologia – od a do z

Karty Klasyczne

Historia kart klasycznych sięga odległych czasów. Jej początki sięgają najprawdopodobniej XII wieku. W zasadzie są dwa przekazy opisujące początki Kart Klasycznych. Pierwszy z nich mówi, ze powstały w Chinach i wynalazły je kobiety, które z nudów stworzyły je jako karty do gry. Drugi mówi, że karty wynalazła kobieta w Indiach. Jednak najbliżej prawdy jest jednak fakt, że karty powstały w Korei. Od samego początku ich powstania nie cieszyły się dobrą opinią. Były tępione i wyklęte praz niektóre warstwy społeczne. Kościół uznał je za dzieło szatana. Początkowo były wręcz zakazane, jednak pewien rycerz poprosił o ich stworzenie kobietę, która przepowiedziała jemu z nich wielką miłość pewnej kobiety do niego, co się okazało prawdą. Od tej chwili nastąpił przełom w używaniu kart. Stały się one bardzo powszechne i w krótkim czasie zaczęto je produkować na skalę masową. Początkowo z kart wróżyli Cyganie, jednak nie długo trwało zaadaptowanie się kart w całej Europie.

Jak widać wróżenie z Kart Klasycznych ma długą i burzliwą historię. Przez wiele lat, aż do dziś ma swoich zwolenników jak również przeciwników. Wiedza na temat wróżenia z kart przekazywana jest z pokolenia na pokolenie i ukazuje nam jak wielką moc mają Karty i magia z nich płynąca. Każdy układ stosowany przez doświadczoną wróżkę może być traktowany jak rada na dalsze życie, bądź przestroga przed czymś złym. Wróżby nie powinny być traktowane jako wyrocznie, bo przecież nimi nie są. Wizyta u doświadczonej wróżki może ustrzec nas przed jakimiś życiowymi problemami, albo może sprawić, że w najbliższym czasie osiągniemy wysoki poziom życiowego szczęścia. Oczywiście samodzielnie także wróżyć można, jednak potrzeba ku temu odpowiedniej wiedzy i praktyki, aby dobrze i prawidłowo odczytywać karty i zawarte w nich przesłania. Tylko lata praktyki i odpowiednio ukształtowana wiedza pozwalają na to, aby wróżyć w sposób prawidłowy i nie bać się mocy jaka płynie z kart podczas wróżenia.

Talia Kart Klasycznych składa się z 52 kart oraz 2 jokerów używanych do wróżby cygańskiej. Kiedyś wróżono także jokerami. Talia Kart Klasycznych jest wielką księga wiedzy, którą osoba wróżąca powinna umieć należycie wykorzystać. Istnieją liczne układy kart podczas wróżenia. Doświadczony wróżbita potrafi karty doskonale interpretować i przepowiedzieć przyszłość albo nawet cofnąć się w czasie, aby znaleźć odpowiedzi na problemy dane osoby. tylko osoba z odpowiednią wiedzą powinna wróżyć innym ludziom a także sobie. Wiedzy tej nie należy nigdy nadużywać, a karty interpretować trzeba zgodnie z prawdą, nigdy nie inaczej.
Talia Klasycznych Kart jest drukowana zasadniczo w dwóch kolorach, czyli w czarnym i czerwonym. Talia tak naprawdę dzieli się na cztery kolory: kiery, karo, trefle oraz piki. Kolory te kojarzone są z czterema porami roku, a także z czterema żywiołami. Każdy kolor składa się z 13 kart, które odpowiadają miesiącom według kalendarza księżycowego.

Ściślej mówiąc wygląda to tak:
Karo – powietrze, wiosna
Kier – ogień, lato
Trefl – woda, jesień
Pik – ziemia, zima

Dodatkowo warto znać znaczenie kart:
As – wróży pieniądze, ważny list, czy urzędowe dokumenty
Król – to dobre nowiny, powodzenie w interesach
Dama – to znajomość, która może coś pokomplikować, zaspokojenie ambicji
Walet – wróży spore korzyści w życiu, spełnienie marzeń
10 – daje pieniądze, list, prezent czy też sukcesy w życiu zawodowym
9 – to dobre nowiny i pozytywne zmiany, a także małe pieniądze

Jeśli potrafi się wróżyć można dzięki temu w prosty sposób pomóc sobie albo komuś z najbliższego otoczenia, a także zupełnie obcej osobie. Dzięki temu uniknąć można źle podjętych decyzji, albo przestrzec kogoś przed jakimś niebezpieczeństwem. Są osoby, co dar wróżenia mają już we krwi, a nawet o tym nie wiedzą. Być może właśnie ty, albo ktoś z rodziny ma taki dar. Warto to sprawdzić i wykorzystać kiedy pojawiają się w życiu jakieś wątpliwości. Oczywiście nic na siłę, ale warto wiedzieć, że osoby posiadające dar wróżenia są osobami wyjątkowymi.

Karty Lenormand

Są to karty wyjątkowe. Powstały we Francji prawdopodobnie w XIX wieku. Stworzyła je najznakomitsza w tamtych czasach wróżka Maria Lenormand żyjąca w latach 1772 – 1843. Co jednak jest w tych kartach, że są takie inne i wyjątkowe? Otóż nie posiadają one żadnych napisów. Talia Kart Lenormand składa się z 36 kart z wizerunkami mitów. Każdy mit ma kluczowe znaczenie podczas odczytywania kart, ponieważ mitów nie rozpatruje się tu pojedynczo, ale całymi grupami. To właśnie w tych mitach jest przesłanie na temat sytuacji życiowej osoby, której się wróży. Mit opisuje zdarzenia obecne jak również te z przyszłości. Mit znajduje się centralnie na karcie. Podczas wróżenia rozpatrzeć należy jeszcze kolejno wizerunki dolne oraz te w rogach kart. Karty Lenormand ujmują swym wyglądem. Są Kartami, które wymagają już większych umiejętności, dlatego nie polecane są osobom, które dopiero zaczynają uczyć się wyjątkowej sztuki wróżenia.
Talia Kart Lenormand składa się z 36 kart podzielonych na pozytywne, których jest 22 oraz negatywne, których mamy 9. Podział nie jest przypadkowy, a jest taki dlatego, że w kartach tych nie ma pozycji odwróconej, dzięki czemu od razu widać która karta poosiada negatywny, a która pozytywny charakter. Są też karty neutralne, jednak wartość swoją uzyskują w zależności od kart sąsiadujących. Z kart tych nie jest łatwo wróżyć, trzeba znać wiele rozkładów aby dobrze interpretować karty. Ważne jest tu, aby kart nie odczytywać pojedynczo, ale wraz z kartami w ich najbliższym otoczeniu.

Poniżej opisany został podział Kart Lenormand:

Karty pozytywne:
1 Jeździec – daje szczęście i satysfakcję, przynosi dobre wiadomości i sukcesy

2 Koniczyna – niesie ze sobą nowe możliwości, a także nadzieję, radość i pocieszenie

3 Statek – to podróże i pozytywne aspekty z nich płynące, interesy, nostalgia czy samotność

4 Dom – określa zdrowie i sprawy domowe, rodzinne, intymne, zadowolenie i dobrobyt

9 Bukiet kwiatów – tutaj mamy radość, miłość i szczęście

13 Dziecko – niewinność, zaufanie, opieka, dbanie o dobro dziecka

15 Niedźwiedź – daje opanowanie, pewność siebie, wewnętrzną siłę i opiekuńczość

16 Gwiazdy – nagroda, wyróżnienie, nowe perspektywy

17 Bocian – płodność, nowe życie, pozytywne zmiany

18 Pies – przyjaźń prawdziwa, szczęście i życzliwość

19 Wieża – spokój, stabilność, dobre zdrowie, samodzielność

20 Ogród – ukojenie, twórczość i wrażliwość na piękno

24 Serce – dobroć, hojność, miłość i szczęście

25 Pierścionek – sukcesy i duże pieniądze, małżeństwo, nowy związek

28 Mężczyzna – dobra wiadomość, bezpieczeństwo, udane spotkanie

29 Kobieta – wypadek, spadek, flirt, spotkanie

30 Lilie – przyjemności, szczęśliwe zakończenie spraw, mądrość

31 Słońce – radość, nowe uczucie, nadzieja, wielkie plany

32 Księżyc – dobre nowiny, powodzenie, sukcesy, uznanie

33 Klucz – nowe otoczenie, nowe mieszkanie, przeprowadzka

34 Ryby – udany wypoczynek, pieniądze, udane przedsięwzięcie

35 Kotwica – powodzenie w biznesie, udane interesy, dobra praca

Karty negatywne:

6 Chmury – jakieś trudności czy kłopoty, gniew, a także fałszywi ludzie
7 Wąż – nieprzyjemne plotki i fałszywi przyjaciele, brak szczerości, problemy
8 Trumna – koniec choroby, a nawet śmierć, depresja strata kogoś lub czegoś
10 Kosa – niebezpieczeństwo, wypadek, koniec związku, czegoś ważnego w życiu
11 Rózgi – cierpienie, niezgoda częste spory i kłótnie
14 Lis – możliwa zdrada, brak lojalności, życiowe przeszkody
21 Góra – niepowodzenie, zbyt wiele obowiązków a za małe możliwości
23 Myszy – kradzież, wielka strata, zmęczenie, choroba, a nawet stresy i martwienia
36 Krzyż – to karta przeznaczenia, niepowodzenie, kłopoty zdrowotne
Karty neutralne:
5 Drzewo – oznacza cierpliwość, zrozumienie dla innych i szacunek dla bliskich i rodziny
12 Ptaki – zmienność, niestałość, częste zmienne myśli, długie plany

22 Droga – ciągłe wybory i decyzje, nowa droga życia
26 Książka – podróże zagraniczne, parady, tajemnice
27 List – niepewność, ważna wiadomość, zmienność
Przy wróżeniu z Kart Lenormand ważna jest znajomość ich interpretacji płynących z różnych połączeń. Przy wróżeniu przyda się szeroko pojęta wiedza oraz zmysł łączenia faktów oraz dobrego przekazu interpretacji osobie zainteresowanej wróżbą.

Karty Dary Świata Elfów

Autorką tych niezwykłych kart jest włoska malarka i rzeźbiarka Tiziana Mattera, która napisała także kilka książek o tematyce ezoterycznej. Tiziana Mattera na początku wyrzeźbiła wszystkie elfy, wróżki i skrzaty, które nagle stały się ona dla niej ogromna inspiracja do stworzenia kart i przekazania całemu światu mocy i darów jakie dają nam te magiczne istoty. Twierdzi, że wszyscy odczuwamy wyjątkowy i niewytłumaczalny pociąg do baśniowego świata, świata elfów i wróżek. Te istoty z niewidzialnego świata niegdyś były bliżej człowieka. Dzieci nie maja problemu z kontaktem z nimi, natomiast dorośli zazwyczaj zapominają i nie pamiętają o tym, że od magicznego świata bajek, wróżek, goblinów i elfów dzieli nas tylko magiczna zasłona. Elfy są jakby dobrymi duszkami pomagającymi nam w problemach i wyprowadzających nas z życiowych zakrętów.

Karty Dary Świata Elfów zawierają 55 pięknie ilustrowanych kart o magicznych właściwościach. Dary Świata Elfów to talia pełna elfów, wróżek i skrzatów. Karty te skłaniają ludzi do zastanawiania się nad sensem swojego życia i tym, co wokół nich się dzieje. Karty elfów służą do przepowiadania przyszłości, do oświetlania drogi którą na każdego dnia podążamy. Te wyjątkowe karty pobudzają nasza duszę i zmysły, zmieniają podejście do życia. Uczą nas życia i odbierają pozytywne wibracje od Świetlistych istot i elfów.

Głosy świetlistych duszków każdy z nas może usłyszeć, kiedy skradają się dyskretnie do naszych uszu. Chcą wzbudzić naszą czułość, aby ludzie znów uwierzyli w nasze doznania i rozwijają naszą intuicję. Karty Dary Świata Elfów zachęcają do zmian i refleksji nad swoim życiem i nad wyborem własnej drogi życiowej. Dzięki nim poznajemy aspekty naszej codzienności, co wzbogaca naszą duszę i pomaga zrozumieć siły pierwotne jakie nami kierują. Każdy z nas może zgłębiać wizję duchową Bogini Matki Ziemi, która oczekuje od ludzi miłości i zrozumienia, a od siebie daje radość, entuzjazm oraz harmonię piękna.

Elfy są dobrymi duszkami, które towarzyszą ludziom w życiu. Niewielu dorosłych ma dobry kontakt z nimi. Nie jest to wbrew pozorom takie łatwe, aby nawiązać kontakt z elfami i pozostać z nimi w silnej więzi przez całe życie. Karty Dary Świata Elfów powstały, aby ludziom w tym pomóc. Autorka chciała podzielić się z innymi swoja wiedzą i niezwykłymi umiejętnościami łączenia się z tymi bajkowymi istotami. Aby nawiązać z nimi tą szczególna więź trzeba na samym początku w nie uwierzyć. Bez wiary e elfy i ich pomoc nie zdziałamy zbyt wiele. We współczesnym świecie wydawać się może, że świat elfów i wróżek zarezerwowany jest tylko dla dzieci. Nic bardziej mylnego. Elfy są po to, aby nam pomagać kiedy nam tego potrzeba, należy tylko w nie wierzyć i umieć się z nimi porozumieć. Ludzie nie wierzą w elfy, ponieważ się tego wstydzą, boja się, że ktoś ich wyśmieje i potępi. Strach przed szyderstwem i wyśmianiem paraliżuję i zamyka okno na świat magiczny, na świat dobrych elfów, które są przecież tak blisko. Ludzie bardzo przejmują się opinia innych i nie mówią głośno jeśli pasjonuje ich i ciekawi świat elfów, albo niezwykłe Karty Dary Świata Elfów. Zostawiają to dla siebie, a innym mówią że elfy są dobre tylko dla małych dziewczynek. Jest to przykre ale prawdziwe. Ludzie boją się przyznać w to co wierzą i w to, co daje im nadzieje i silę do życia. Autorka Kart Elfów pomaga zrozumieć co jest ważne w życiu i jak to odnaleźć właśnie przez kontakt z tymi maleńkimi świetlistymi istotami.

Elfy towarzyszą ludziom przez całe ich życie. Jedni je dostrzegają inni ich nie chcą i w nie nie wierzą. Jeśli kogoś interesują Karty Dary Świata elfów to powinien śmiało zgłębiać płynącą z nich wiedzę i nie bać się tego w co wierzy. Elfy mają w sobie dobrą moc, którą chętnie dzielą się z dobrymi ludźmi.

Karty Nostradamusa

Postać Nostradamusa jest bardzo tajemnicza i kontrowersyjna. Niewiele jest o nim konkretnych wiadomości. Nostradamus, czyli Michel de Nostredame urodziła się 14 grudnia 1503, a zmarł 2 lipca 1566 roku. Z pochodzenia był Żydem. Był od zawsze bardzo inteligentny i wyróżniał się spośród innych ludzi. Jako jeszcze dziecko umiał kilka języków i znał tajniki wyższej matematyki. Był także alchemikiem. Lubił się uczyć i zgłębiać tajniki wiedzy, zwłaszcza tej dziwnej i zakazanej. Rodzice namówili go na studia w Montpellier, gdzie studiował medycynę, gdzie zrobił licencjat, potem doktorat w dziedzinie medycyny. Niestety inni lekarze szydzili z jego umiejętności i metod leczenia, jednak jego metody były bardzo skuteczne. Lol nie szczędził mu przykrości, stracił najbliższą rodzinę, jednak nie załamało go to aż taka bardzo i po ich śmierci kontynuował swoje podróże i nauki . Uratował wielu ludzi podczas epidemii zarazy. Po opanowaniu epidemii zajął się dalszymi podróżami i odkryciami. Poznał piękna i bogata wdowę, z którą się ożenił. Ponownie się zakochał i założył szczęśliwą rodzinę. Z tego małżeństwa narodziły się kolejne dzieci. Zamieszkał przy placu Poissonnerie, a dom ten co ciekawe istnieje do dnia dzisiejszego. Założył swoją wytwórnię kosmetyków. Resztę życia spędził w spokoju i ciszy na obserwacji gwiazd i przepowiadaniu przyszłości nawet tej bardzo odległej. Do dziś nie wiadomo w jaki sposób Nostradanus odczytywał gwiazdy. Wśród ludzi zasłynął głównie z proroctw, które spisywał w formie rymowanych czterowierszy grupowanych po sto centurii. Większość centurii zawiera liczne katastrofy jakie mają niszczyć świat. Centurie zawierają zazwyczaj różne plagi, wojny, powodzie czy też bitwy i inne nieszczęścia. Przepowiednie Nostradamusa znane są i cenione do dnia dzisiejszego, jednak wiele z nich nie jest wciąż wyjaśnionych.

Nostradamusa zna prawie każdy, jednak znany jest nie z kart, a właśnie z przepowiedni, które budziły o wciąż budzą wiele emocji. Nostradamus był najsłynniejszym jasnowidzem. Zostawił po sobie wiele tajemnic, do dziś nie wyjaśnionych. Karty Nostradamusa niosą za soną wielką mądrość wiedzę. Wizerunki kart pomagają na poznanie energii płynącej z kosmosu. Dzięki nim można poznać własną przyszłość i uniknąć życiowych problemów. Z pomocą tych kart można postawić horoskop każdemu, kto tylko o to poprosi. Przepowiednie Nostradamusa sieją grozę i lęk tym, którzy je analizują. Wiele z tych przepowiedni się już sprawdziło, jednak wiele z nich jest wciąż wielką zagadką i tajemnicą.

Znawcy mówią, że Nostradamus dając nam tą szczególną talię dał ludziom jakby prezent. Symbolika tych Kart zmusza do myślenia, zastanawiania się nad przyszłością i wyciągania wniosków. Karty mają proroczy przekaz dla ludzkości. Trzeba umieć je odczytywać, z nie każdy posiada tą wielką wiedzę. Są znakomite podczas medytacji, a także podczas pracy nad sobą i rozwijaniu daru jasnowidzenia. Kart tych niczym nie można zastąpić podczas wróżenia czy też seansów psychologicznych. Karty Nostradamusa mają w sobie nieśmiertelną wiedzę. Pozwalają na to, aby łączyć się z energią płynącą z kosmosu. Pozwalają na przekazywanie światu czystych przepowiedni, które, co najważniejsze się spełniają. Nostradamus tworząc karty chciał ludziom przekazać swoją wiedzę i naukę.

Karty, jakie ludzkość dostała od Nostradamusa są wyjątkowe. Mają w sobie wielkie bogactwo, budzą podziw i respekt, a także sympatię osób, które się nimi posługują. Same Karty są bardzo dokładne i bardzo wyraziste. Bardzo trafnie przekazują wróżącym treść przepowiedni. Karty posiadają bogata symbolikę, postacie na nich są wyraziste i odpowiednio dobrane do treści. Nostradamus karty swoje stworzył dla dobra ludzi, aby pokonywać ich życiowe przeszkody i pomagać w osiąganiu sukcesów. Nie można żałować czasu na poznanie treści i wartości tych wyjątkowych kart. Maja one w sobie niebywałą wiedzę, którą warto poznać i wcielić podczas wróżb i przepowiadania przyszłości. Z kart Nostradamusa trzeba umieć korzystać, jednak osoby, które posiądą tą wyjątkową wiedzę mogą pomóc nie tylko sobie, ale też wszystkim, którzy będą o to prosić.

Helioterapia

Helioterapia to umiejętne wykorzystanie promieni słonecznych do leczenia różnych przypadłości. Jest to naświetlanie ciała albo jego poszczególnych części promieniami słonecznymi, które mają nieopisane właściwości. Słońce wytwarza od milionów lat wyjątkową energię, dzięki której istnieje życie na naszej planecie. Dzięki jego promieniom ludzie czują się weselsi i szczęśliwsi. Promienie słoneczne są niezbędne do życia każdej żywej istocie. Bez promieni słonecznych świat staje się szary i smutny, senny, a wszystko, co żyje popada w znużenie. Ludzie stają się mniej odporni na choroby czy przeziębienia, popadają w depresje. Brak promieni słonecznych sprawia, że w ludzkim organizmie brakuje serotoniny, za co odpowiada właśnie przysadka mózgowa.

Czerpanie energii z promieni słonecznych znane były już starożytnym cywilizacjom. Już od starożytnych czasów ludzie dostrzegali ważne zależności płynące z energii słonecznej. Ludzie jak tylko mogli chłonęli i nadal chłoną pozytywne promienie każdą częścią swojego ciała. Słońce może być również doskonałym sposobem leczenia. Helioterapia odbywać może się na różne sposoby. Jednak zawsze ma to na celu poprawę ludzkiego zdrowia i samopoczucia.

Leczenie promieniami słonecznymi warto skonsultować z lekarzem, aby nie zrobić sobie krzywdy. Jednak warto na to spojrzeć także ze strony ezoterycznej, ponieważ helioterapia także odgrywa tu swoją rolę. Słońce z astrologicznego punktu widzenia jest najważniejszą i najpotężniejsza planetą w Kosmosie ze względu na energię i moc jaką wytwarza. Zauważona ta energia została także przez specjalistów od Feng Shui. Zalecają oni położenie kryształu na parapecie tak, żeby chłonął on promienie słoneczne. Zapewnić to ma równowagę przepływu energii w domu lub pomieszczeniu, gdzie najczęściej przebywamy. Podobnie powinno być z kamieniami przypisanymi do danego znaku zodiaku, one także powinny być naładowane pozytywną słoneczną energię. Warto wiedzieć, że biżuteria w kształcie słońca także ma pozytywny wpływ na osoby, które ją noszą na co dzień. Taka biżuteria napawa pozytywną energią i niweluje zły nastrój czy przygnębienie. Pomagają też ubrania noszone w kolorze żółtym, czy też inne żółte przedmioty w otoczeniu.

Helioterapie odkrył duński lekarz Niels Ryberg Finsen, który badał właśnie wpływ światła na ludzki organizm, za co otrzymał nagrodę Nobla. Jednak kąpiele słoneczne powinny być zażywane z umiarem i w rozsądnych dawkach. Inaczej mogą zaszkodzić. Długie przebywanie na słońcu może przysporzyć nam zmarszczek, bólów i zawrotów głowy, gorączki, poparzeń, albo nabawić raka skóry.

Oczywiście nie każdy pozwolić sobie może na leczenie promieniami słońca. Istnieją pewne przeciwwskazania, które warto znać. Należą do nich między innymi: niewydolność krążenia, gorączka, schorzenia nerek, uczulenie na promienie słoneczne, skłonność do omdleń, gruźlica płuc, nadczynność tarczycy czy miażdżyca naczyń.
W obecnych czasach także doceniana jest zbawienna moc promieni słonecznych. Są one wykorzystywane do leczenia różnych części ciała. Samodzielnie także można naładowywać się tą pozytywną energią kiedy tylko słońce wyjrzy zza chmur. Warto otworzyć okno, odwrócić twarz do słońca. Wystarczy kilka minut dziennie. Sprawi to, że znikną dolegliwości chorobowe, złe samopoczucie, depresje czy nerwowość. Promienie słoneczne łagodzą wiele dolegliwości takich jak łuszczyca, zapalenie skóry, trądzik czy nerwice. Helioterapia pobudza w organizmie wiele procesów, jak na przykład przyspiesza przemianę materii, polepsza krążenie krwi. Wytwarza się też więcej witaminy D odpowiedzialnej za wzmacnianie i budowanie kości. Zwiększa płodność, łagodzi bóle reumatyczne, reguluje rytm biologiczny. Chcąc skorzystać z dobrodziejstw słońca najlepiej wychodzić na dwór do godziny 11 oraz popołudniu po 16, ponieważ wtedy promieniowanie nie jest takie silne. Warto też używać kremów z filtrami UV, aby nie poparzyć skóry. Przestrzeganie tych prostych zasad sprawia, że będziemy zdrowsi.

Każdy promień słońca sprawia, że każdy z nas czuje się szczęśliwszy i bardziej zadowolony z życia. Ludzie często nie zdają sobie sprawy, że promienie słoneczne mogą wywoływać radość i szczęście. Symbolika słońca bardzo pomaga w życiu, daje wiele dobrego, jednak energię płynącą ze słońca należy wykorzystywać z mądrością i rozwagą. Tylko wtedy pomoże, z nie zaszkodzi.

Jasnowidzenie

Jasnowidzenie to szczególny dar, jakim obdarzonych jest niewiele osób. Jest to zdolność bardzo specyficzna. Osoby obdarzone tą zdolnością widzą rzeczy i wydarzenia w innej przestrzeni, poza granicami czasu. Jest to olbrzymia wiedza, która jest nabyta bez udziału zmysłów. Ludzie obdarzeni darem jasnowidzenia często nazywani są prorokami. Potrafią oni nie tylko przepowiedzieć przyszłość, ale tez opisać ją. Potrafią opisać trafnie przedmioty, miejsca czy tez ludzi znajdujących się od nich bardzo daleko. Ich dar bardzo przydaje się podczas poszukiwań osób zaginionych w różnych okolicznościach, gdzie na przykład policja bezradnie rozkłada ręce.

Istnieje wiele świadectw jasnowidzenia jeszcze z dawnych starożytnych czasów. Jeszcze w czasach, kiedy nie istniała zapis literowy, a wiedza przekazywana była ustnie istniało wielu jasnowidzów, magów czy wieszczów. To właśnie do nich zwracali się królowie czy cesarze kiedy musieli podjąć ważną życiową decyzję.
Są różne teorie na temat jasnowidzów ich niezwykłych darów. Jedni mówią, że jasnowidztwie maja kontakt z Bogiem, aniołami i duchami. Inni natomiast twierdza, że to dar ten posiadali kiedyś wszyscy, jednak z czasem został zatracony i obecnie posiada go niewiele osób. Są też ludzie, którzy uparcie twierdzą, że jasnowidzenie to jedno wielkie kłamstwo, a wróżby nie spełniają się wcale, bądź bardzo rzadko w dzisiejszych czasach.

Ludzie z darem jasnowidzenia niechętnie opowiadają o swoich technikach czy odczuciach podczas wizji. Osoby te twierdzą też, że czasem wystarczy tylko skoncentrować się na jakiejś osobie, rzeczy czy też miejscu żeby dowiedzieć się prawdy z tą osobą czy miejscem związanej. Jednak większość jasnowidzów potrzebuje jeszcze jakiegoś dodatkowego śladu na przykład zdjęcia czy też rozmowy. Kiedy poszukiwana jest osoba zaginiona często potrzebny jest jakiś przedmiot do tej osoby należący. Bardzo ułatwia to pracę jasnowidzom. Mogą wtedy łatwiej i szybciej dociec prawdy o danej osobie albo miejscu, gdzie się znajduje. W naszych czasach kryzysów, tragedii, gwałtu i biedy ludzie szukają pomocy wszędzie. Niestety do drzwi jasnowidzów często pukają osoby załamane i zrezygnowane szukające jakiegokolwiek śladu, a nawet osoby, która już nie żyje.

Daru jasnowidzenia nie można lekceważyć. Jest to dar wyjątkowy, dzięki któremu można pomóc sobie i innym, dlatego warto go pielęgnować i rozwijać. Już nie raz przecież przekonać się można było, że jasnowidz odnalazł zagoniona osobę albo przepowiedział cos ważnego w życiu naszym lub naszych bliskich. Oczywiście ludzie od zawsze to zjawisko chcą jakoś wytłumaczyć, ułożyć jakąś sensowna definicję. Jednak tak naprawdę definicji takich jest kilka, a każda z nich niby mówi o tym samym ,a zwraca uwagę na inny aspekt w życiu.

Zjawiska paranormalne związane z jasnowidzeniem podzielić można na: jasnowidzenie przyszłości, przeszłości oraz psychometrie, czyli jasnowidzenie przedmiotów czy miejsc na podstawie jakiegoś innego przedmiotu.

Istnieje wiele odmian jasnowidzenia, które krótko zostaną opisane poniżej:
Kryptoskopia – odczytywanie przysłoniętych przedmiotów
Psychometria – to widzenie odległych zdarzeń a podstawie kontaktu z jakimś przedmiotem danej osoby.
Teleradiestazja – badanie obiektów radiestezyjnych na odległość
Auroskopia – zdolność dostrzegania aury. Jest to postrzeganie pozazmysłowe.
Pismo automatyczne – umiejętność pisania nieświadomego
Eksterioryzacja – oddzielenie świadomości od ciała
Jasnowidzenie odbywa się w bardzo różny sposób. Są sytuacje, kiedy ma miejsce podczas snu. Przyśnić mogą się wydarzenia z przyszłości jak i z przeszłości. Trzeba umieć te sny prawidłowo doczytać i zrozumieć. Jednak to zrozumienie czasem przychodzi nie od razu, ale po czasie, w chwili, kiedy jest to najbardziej dla jasnowidza potrzebne.
Na temat jasnowidzów są różne opinie. Ludzie niechętnie wypowiadają się na ich temat, jednak kiedy potrzeba ich pomocy to wiedzą, gdzie jasnowidza szukać. Każdego dnia z pomocy jasnowidzów korzysta wiele osób. Pomagają oni w odnajdywaniu zaginionych osób na terenie całego kraju, jak również pomagają w pracy policji podczas skomplikowanych poszukiwań ludzi zaginionych. Jasnowidzowie dzięki swojej mocy pomogli już wielu osobom. Są cenieni przez ludzi na całym świecie, jednak wiele osób też ich potępia. Każdy powinien mieć swoje zdanie na ten temat.

Runy

Runy są wielkim, magicznym alfabetem o niespotykanej mocy. Słowo „run” oznacza tajemnicę, jakiś sekret. Pismo runiczne jest znane od dawnych czasów. Alfabet runiczny zawiera dwadzieścia cztery litery, które mocno działają na ludzką wyobraźnię. Oczywiści od pierwszego wejrzenie nikt nie zna znaczenia run. Trzeba ich znaczenia uczyć się przez długie lata. Pismo runiczne kojarzone jest z Wikingami, którzy podróżowali po Europie w VIII – XI wieku. Jak się jednak okazuje Osmo runiczne jest o wiele starsze. I nie było ono literami, które służyć miały do porozumiewania się. Runy miały i nadal mają charakter wręcz magiczny. Są symbolami, które pomagają zrozumieć otaczający nas świat pełny niespodzianek i nieprzewidzianych sytuacji.

Pismo runiczne kryje w sobie wiele tajemnic i sekretów. Każda litera runicznego alfabetu ma w sobie ukrytą moc i tajemne znaczenie. Każda litera tego wyjątkowego alfabetu wygląda inaczej, przedstawia ją odrębny znak graficzny, inny symbol. Każdy z symboli ma wiele znaczeń, które mają ogromny wpływ na ludzką psychikę. Nie jest łatwo zrozumieć znaki jakie przedstawiają runy. Zrozumiemy je dopiero na drodze intuicyjnej, inaczej się nie da, dlatego niewiele osób potrafi je poprawnie interpretować. Chcąc odnaleźć własną, osobistą runę nie wystarczy książkowa wiedza, ponieważ dana runa musi ściśle pasować do charakteru i usposobienia każdej osoby. Interpretując runy i dobierając je do charakteru trzeba otworzyć się na wiedzę i tajemnice jakie kryją. Dobrze dobrane odpowiadać mogą za bogactwo, zaradność, miłość, ufność, męstwo, życzliwość i wiele innych ważnych w ludzkim życiu cech.

Tak naprawdę to znanych jest kilka alfabetów runicznych. W Wielkiej Brytanii korzysta się z alfabetu mającego 33 litery, w Niemczech i okolicach alfabet ma 24 litery, natomiast w Islandii jest ich zaledwie 16. Klastyczny Futhark czyli właśnie alfabet runiczny dzieli się na trzy ósemki czyli Atty, a każda z nich poświęcona jest temu, któremu imieniu odpowiada litera zaczynająca daną ósemkę.

Runy często postrzegane są jako jedne z najlepszych amuletów służących do odpędzania złych duchów. Dlatego chcąc je stosować trzeba dokładnie wiedzieć jaki za co odpowiada, aby nie wyrządzić sobie niepotrzebnie krzywdy. Runy dla wielu osób są źródłem odpowiedzi na nurtujące życiowe pytania, które nie dają spokoju.

Poniżej krótki opis alfabetu runicznego:
Fehu –to wewnętrzny ogień życia, spontaniczność, dary duchowe i materialne
Uruz – wzrost sił witalnych zdrowie, wewnętrzna równowaga
Thurisaz – energia seksualna, wewnętrzna siła, zdecydowanie na działanie
Ansuz – nauka, wolność, twórczość, kontakt ze światem duchowym
Roidho –ruch i taniec. Niesie przesłanie że wszystko co robimy należy robić sercem.
Kenaz – otwartość na zmiany, na nowe, inne życie
Gebo – wierność, seks, szacunek, wielka przyjaźń, opieka i ofiarność
Wunjo – umiejętność cieszenia się z życia i tego co się wokół dzieje. Runa szczęścia i radości.
Hagalaz – szczerość i trzeźwość umysłu, przymusowa zmiana w codziennym życiu
Naudhiz – oznacza cierpienie, upokorzenie fizyczny ból. Nic nie przychodzi z łatwością
Isa – cisza, bezruch, medytacja, jedność, symbol koncentracji
Jera – przemijanie, praca, dostatek, rytm życia
Eihwaz –umysł, oświecenie, wolna wola, inicjacja
Perthro – zmiana i stały rozwój, radość z życia
Elhaz –optymizm, opieka, ochrona, wspiera prośby i zamiary w ludzkim życiu.
Sowillo – siła, wzrost, własna wola oraz wolność
Tiwaz –wiara, lojalność, sprawiedliwość.
Berkano –dobrobyt, ochrona zwłaszcza kobiecości
Ehwaz – związek, partnerstwo, harmonia, równowaga
Mannaz –duchowa opieka, runa wiedźm
Laguz – intuicja, twórczość, swobodne życie
Ingwaz – opieka, cierpliwość, ochrona, witalność
Dagaz – podróż, radość, odcięcie się od przeszłości
Othala – rodzina, partnerstwo, dzieci i radość ze wspólnego życia.
Runa portalowa – przejście do innego świata, transformacja, przeznaczenie

Każdy z nas runy może zaprosić do własnego życia i zaprzyjaźnić się z nimi. Mogą stać się one ludzkimi najwierniejszymi przyjaciółmi i doradcami w ciężkich chwilach. Trzeba tylko nauczyć się odczytywać ich znaczenie i wsłuchać się w głos z nich płynący. Ich magiczne właściwości dają ogromne pole do popisu i pomagają nam w różnych dziedzinach życia.

Numerologia

Numerologia, jak sama nazwa mówi jest nauką liczb. Łatwo zauważyć można, że otaczający nas świat składa się z tysięcy liczb w najróżniejszych kombinacjach. Często nawet nie zwracamy na to uwagi i nie zauważamy ile najróżniejszych liczb jest wokół nas. Znana jest od najdawniejszych czasów. Za kolebkę numerologii uchodzą Chiny. Horoskop numerologiczny obejmuje liczby od 1 do 9.

Numerologia jest systemem interpretacji funkcjonowania organizmu ludzkiego. Pozwala na wnikliwe i dokładne badanie ludzkiej osobowości. Pozwala na wybranie drogi postępowania i spełnienie marzeń w życiu. Numerologia udziela ludziom wskazówek i informacji o ich życiu i postępowaniu. Wskazuje cele życia i ewentualne sposoby radzenia sobie z problemami. Liczby otaczające nas wszystkich dają wiele wskazówek, które są bardzo cenne. Według numerologów nic w naszym życiu nie dzieje się bez przyczyny i że każda liczba jak numer domu czy numer telefonu ma w naszym życiu jakieś znaczenie. Każda dziedzina życia i nie tylko uzależniona jest od liczb ich wibracji i ich wpływów na człowieka i jego otoczenie.

Doświadczeni numerolodzy są zdania, że liczby związane z każdym człowiekiem mają na niego pozytywny albo negatywny wpływ. Każda osoba, jej imię czy nazwisko ma swoją przypisana liczbę. Każda data urodzenia nie jest przypadkowa i jest wyznaczona według planu wszechświata dzięki temu każdy z nas od chwili narodzin aż do śmierci jest podporządkowany działaniu liczb, które mają wpływ na osobowość i charakterystyczne cechy człowieka. Większość ludzi rodzi się z cechami, o których istnieniu często nie ma nawet pojęcia.

Każdy z nas może stworzyć swój własny portret numerologiczny i nie jest to wcale takie trudne jak może się początkowo wydawać. Portret numerologiczny każdego z nas składa się zasadniczo z trzech wibracji: urodzeniowej, imion i nazwiska oraz podpisu. Wibracje te opisuje charakter i psychikę danej osoby oraz jej cechy, które wyróżniają ja spośród innych.

Warto znać swoją szczęśliwą liczbę, która jest naszą wibracją. Jak to zrobić? Najlepiej wzorując się na przykładzie: Jan urodził się 1.01. 1955 roku. Dodać należy części składowe tej daty: 1+1+1+9+5+5=22. Liczba ostateczna musi być jednocyfrowa więc dodajemy 2+2= 4. Jan jest numerologiczną 4.

Poniżej opisane są kolejno cyfry i ich cechy charakterystyczne:
1 – jedynki charakteryzuje śmiałość pomysłów. Są osobami, które chętnie pomagają i doradzają innym. Są odważne i niezależne. Lubią wyróżniać się spośród innych i są pełne entuzjazmu. Nie brak im poczucia humoru. Jednak mają też cechy negatywne jak egoizm, agresywność, arogancja czy też wyniosłość.
2 – dwójki są osobami obdarzonymi wieloma talentami. Chętnie współpracują z innymi, potrafią zrozumieć drugiego człowieka. Dwójki są wykształcone, spokojne dobre i ciepłe. Są świetnymi mediatorami. Bywają zazdrosne, podejrzliwe i niestabilne uczuciowo.
3 – trójki uwielbiają błyszczeć w towarzystwie i olśniewać ludzi swoją osobą. Są żywe, pomysłowe i jest ich wszędzie pełno. Cieszą się życiem i zarażają tym ludzi wokół siebie. Posiadają dość niestałą naturę.
4 – czwórki cechuje stabilność i dyscyplina. Są ludźmi poważnymi i odpowiedzialnymi. Nie podejmują decyzji pochopnie, wszystko muszą zbadać i wcześniej przemyśleć. Nie znoszą plotek. Są nieufne i powściągliwe.
5 – piątki są niezwykle inteligentne. Cechuje je cierpliwość i bogata wyobraźnia. Lubią poznawać to, co jest nieznane. Piątki są bardzo ruchliwe, a zarazem niespokojne impulsywne i zmienne. Uwielbiają podróże i zmienność otoczenia.
6 – szóstki są humanitarne i opanowane. Zawsze można na nie liczyć i im zaufać. Pragną dobra najbliższych, zwłaszcza rodziny. Szóstki są urodzonymi doradcami. Wybierają życie spokojne, wygodne i bezkonfliktowe. Są osobami nieodpowiedzialnymi, niestałymi, często leniwymi
7 – siódemki czasem uważane są za osoby dziwne, trudne do zrozumienia. Są osobami poważnymi i błyskotliwymi, ale też nieśmiałymi i zamkniętymi w sobie. Bywają nietowarzyskie i uparte.
8 – ósemki są ambitne i energiczne. Zawsze walczą o siebie i własne sukcesy. Bywają nazbyt uparte i nieustępliwe.
9 – dziewiątki posiadają niebywałą intuicję, chcą być wolne i niezależne. Zdarza się, że są egoistami i obrażają się o byle co

Sennik

Sennik wyjaśnia znaczenie symboli, jakie pojawiają się we snach. Opisuje czym są sny i jakie jest ich znaczenie oraz wpływ na ludzkie życie. Od zawsze ludzie rozważają znaczenia snów i starają się je odczytywać i interpretować. Sny są jednym z wielu przedmiotów, jakimi interesuje się magia i ezoteryka. Nie od dziś przypisuje się konkretne znaczenie snu do danego sennego symbolu. Od zawsze wierzono, że sny mają swoje odbicie w realnym, rzeczywistym świecie. Senne marzenia podłoże mają w ludzkiej podświadomości, która dokładnie rejestruje ludzkie marzenia, pragnienia i lęki. Rezultatem tego wszystkiego są właśnie sny, które później ludzie starają się interpretować. W każdym śnie jest wiele znaków i symboli które można i warto interpretować, aby lepiej poznać samego siebie i swoje życie. Każdy sen należy interpretować oddzielnie. Niestety są takie sny, których znaczenia do dziś jeszcze nie poznane, jednak większość popularnych marzeń sennych jest spisana i wyjaśniona w sennikach, które kupić można w księgarniach lub które są dostępne w Internecie na wielu stronach poświęconych tematyce snów. Niestety dobry sennik wciąż niełatwo jest znaleźć.

Tak naprawdę to sennik powinien być pierwszym miejscem, gdzie szukamy wyjaśnienia dla symboli, które nam się przyśniły. Jest to ważne zwłaszcza kiedy przyśni nam się coś, co wyjątkowo utkwi w pamięci. Wyjaśnienie takiego sennego znaku może mieć duże znaczenie dla tego, co wydarzy się w przyszłości lub dla wyjaśnienia zdarzeń, które miały już miejsce w naszym życiu. Sny maja na ludzi wyjątkowy wpływ. Są to przecież doznania, obrazy i marzenia, które pojawiają się w ludzkiej podświadomości. Nie należy ich lekceważyć, mogą być ważną wskazówką na temat związany na przykład z przyszłością czy przeszłością danej jednostki.
Znaczenie snów jest bardzo ciekawym tematem dla wielu z nas. Od dawien dawna ludzie zastanawiają się co tak naprawdę oznaczają sny i jaki mają one wpływ na codzienne życie i czy na pewno odzwierciedlają nasze wewnętrzne przeżycia. Poznawanie snów spełnia potrzeby wiązania treści snów ze zdarzeniami, jakie mają miejsce na co dzień. Wiele doświadczeń dowiodło, że sny mają ogromne znaczenie. Kiedyś ich interpretacją zajmowali się wyłącznie kapłani i mędrcy. Ze snów wróżono losy nawet całych państw. W marzeniach sennych odzwierciedla się charakter osoby, która śni. Senne marzenia są informatorem o nas samych oraz strażnikiem naszego dobra. Są wykorzystywane podczas różnych terapii oraz przy rozpoznawaniu chorób. Zazwyczaj są odbiciem codziennego życia.

Sny i senniki miały duże znaczenie w kulturach starożytnych:
Sennik asyryjski – dla Asyryjczyków sny były jak omeny. Sny spisywano na glinianych tablicach. Ludzie twierdzili, że jeśli podczas snu ktoś wzbijają się w przestworza zbyt często to straci wszystko to, co posiada.
Sennik babiloński – Babilończycy rozgraniczali sny na dobre i złe. Dobre zsyłali bogowie, złe natomiast zsyłały demony. Kapłani, którzy służyli bogini snów, Mamu dbali o to, aby złe sny się nie spełniały.
Sennik egipski – tu także były sny dobre oraz sny złe. Sennik egipski zawiera tez zaklęcia, które pomagać miały przy unikaniu konsekwencji płynących ze złych snów.

Sennik grecki – Grecy podobnie jak inne ludy starożytne oddzielali sny na dobre oraz złe. Wyróżniali oni także inkubację snów. Przed inkubacja odbywały się różne obrzędy, który sprawiały samooczyszczenie się oraz poświęcenie. Według greckich wierzeń ludzie, którzy pojawiali się w marzeniach sennych zamieszkiwali podziemny świat.
Sennik hebrajski – to część kultury starożytnych Hebrajczyków. Sny w ich wierzeniach były głosem od Boga . wyróżniali sny dobre oraz złe, które zsyłały im dobre, bądź też złe duchy.
Sennik indiański – Indianie wierzą, że sny są odbiciem ukrytych pragnień ich duszy. Osoba w plemieniu z najbogatszymi marzeniami sennymi zostawała szamanem. Irokezi natomiast chcieli spełnianie snów wymusić poprzez ich odgrywanie.
Sennik muzułmański – sny w tej kulturze dzielone są na prawdziwe, które zostały zesłane przez Boga oraz na fałszywe. Odpowiednie rytuały wymuszały dobre sny i sprawiały, że złe się nie spełniały. Muzułmanie w późniejszych czasach łączone były z astrologią.

Wahadełko

Wahadełko to najsłynniejszy magiczny przedmiot. Już wiele tysięcy lat temu używane było do przepowiadania przyszłości, odnajdywania zaginionych ludzi czy też przedmiotów. Obecnie z mocy wahadełka korzysta się, kiedy chce się wykopać studnię, znaleźć przestępcę, osobę zaginioną lub taka, która się utopiła. Działanie wahadełka wciąż do końca nie jest znane, dla naukowców to wciąż wielka tajemnica, chociaż wiele razy już próbowano wyjaśnić jego właściwości. Istnieje teoria, według której wahadełko porozumiewa się z ludzkim umysłem, z jego podświadomością, która jest odpowiedzialna za wszelkie pragnienia, do których człowiek nie przyznaje się, ponieważ się boi lub wstydzi. Według tej teorii w ludzkiej podświadomości jest wiedza, z której nie zdajemy sobie w codziennym życiu sprawy.
Jeszcze kilka lat temu wahadełko kojarzono z wróżką, podobnie jak różdżkę czy szklaną kulę. Obecnie wahadełko powoli wraca do łask i to nie tylko wróżbiarzy. Obecnie wykorzystuje się wahadełko głównie do odnajdywania osób zaginionych, lub zaginionych przedmiotów. Za pomocą mocy jaka płynie z wahadełka można sprawdzać, czy moc płynąca z danego przedmiotu jest dobra czy też zła. W taki sam sposób doświadczona wróżka określi czy dwoje zakochanych ludzi pasuje do siebie czy też nie i czy ich związek ma szanse na to, aby przetrwać długie lata. Osoby samotna dzięki wahadełku mogą dowiedzieć się, czy wyjdą za mąż czy też ożenią się. Ponadto wróżka z odpowiednią wiedzą określi, czy jakaś cześć ludzkiego ciała nie jest objęta chorobą lub też nie jest podatna na jakieś choroby czy infekcje. Oczywiści wahadełko odpowiada tez na pytania do niego kierowane, ale pytania te muszą być ścisłe i jednoznaczne, inaczej wróżba się nie uda.

Prawidłowo sporządzone wahadełko pomaga w dotarciu do dużej ilości ważnych informacji. Najważniejsze jest to, aby lubić swoje wahadełko, bo to ono będzie kontaktować się podświadomością. Wahadełko musu być na tyle duże, aby powiew wiatru nie mógł wprawić go w ruch. Przedmiot ten przymocowany musi być do sznurka, którego długość musi być taka, aby dało się odczuć kierunek, w jakim wahadełko się porusza. Taka optymalna długość to między 20 a 40 centymetrów. Wahadełkiem może być każdy przedmiot, jednak świetnie do tego celu nadaje się na przykład obrączka. Kiedy ma się już swoje wahadełko trzeba nauczyć się z nim rozmawia, a ściślej zadawać pytania. Ważne jest to, aby nauczyć się zadawać precyzyjne pytania, ponieważ wahadełko udziela tylko trzech odpowiedzi, takich jak: tak, nie oraz nie wiem. Wyjaśnienie ruchów wahadełka wymaga precyzyjności i spostrzegawczości. Nie od razu każdy nauczy się je odczytywać i poprawnie interpretować. Podczas wróżenia z pomocą wahadełka ważne jest samopoczucie oraz nastrój osoby wróżącej. Kiedy chcemy wróżyć w ten sposób musimy być zdrowi, ponieważ tylko wtedy podświadomość będzie udzielać nam poprawnych odpowiedzi. Podczas wróżenie watro się wyciszyć i uspokoić, ukoić myśli i pomyśleć o czymś przyjemnym ale nie związanym z wróżbą. Wprawienie siebie w odpowiedni nastrój zapewnia precyzyjność w odpowiedziach wahadełka.

Kiedy jest się już gotowym to należy skierować się twarzą w stronę północną i zadawać krótkie, precyzyjne pytania. Pytania takie powtarza się w niezmienionej formie po kilka razy. Wahadełko trzymać powinno się w prawej dłoni. Sznurek chwytamy kciukiem oraz palcem wskazujący. Ręka lewa powinna swobodnie spoczywać na stole. Nogi nie powinny być przy wróżeniu skrzyżowane. Blat stołu, przy którym wróżymy powinien być ciemny, jednak nie czarny. Wróżyć zaczyna się od zadawania pytań łatwych, stopniowo przechodząc do tych bardziej skomplikowanych. Przy zadawaniu pytań trzeba uważnie obserwować wahadełko i to w jaki sposób się porusza.
Wahadełko pomaga znaleźć odpowiedzi na ważne życiowe pytania, znaleźć drogę życia czy też wykryć chorobę a także odnaleźć zaginione osoby. Ma ogromna moc, którą nie każdy potrafi się posłużyć. praca z wahadełkiem wymaga precyzji i zaangażowania. Nie od razu będą zamierzone efekty. Jednak kiedy pojmie się sztukę wróżenia wahadełkiem można niejednokrotnie uniknąć złych wyborów w życiu.